informacja: Od dnia 1.07. do 31.08.2019 Biblioteka w Niemodlinie będzie czynna w godzinach 8.00 - 16.00.
W soboty Biblioteka będzie nieczynna.

Filie Biblioteczne w Rogach, Graczach, Grabinie będą nieczynne.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Utworzono: sobota, 08 czerwiec 2019

Dnia 5 czerwca w Oddziale dla dzieci odbył się XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w którym wzięły udział przedszkolaki (grupa „Krasnale”) z Publicznego Przedszkola nr 1 „Bajka”.
W podróż do świata książek zaprosiła najmłodszych Pippi Pończoszanka – dziewczynka obdarzona niezwykłą siłą, wielkim sercem i niewyczerpanym zapałem do żartów i figli. O przygodach wesołej Pippi czytały dzieciom uczennice klasy V ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Niemodlinie: Maja Jordan, Dagmara Barczyk i Justyna Cichosz. Ponadto przedszkolaki uczestniczyły w zabawach nawiązujących do historii zabawnej Pippi, m.in.: chodzenie w nietypowy sposób, konkurs siłaczy, bąbelkowe szaleństwo, poszukiwacze skarbu. Dzieci dobrze się bawiły, a uśmiech nie schodził z ich twarzy nawet po skosztowaniu plasterka cytryny.