Wrześniowy DKK

Utworzono: wtorek, 17 wrzesień 2019

W środę 11 września w ramach DKK rozmawiać o książce autorstwa Billa Clintona oraz Jamesa Pattersona Gdzie jest prezydent. Według nas, książka niezwykle wciągająca, ukazująca kulisy amerykańskiej prezydentury, przedstawiająca wizję „ informatycznej katastrofy”. Można powiedzieć, iż jest to typowa amerykańska sensacja z politycznym wątkiem, dobrze skonstruowana lektura od której trudno się oderwać :)

 

Lipcowy DKK

Utworzono: piątek, 13 wrzesień 2019

W piątek 26 lipca spotkałyśmy się , aby w ramach DKK porozmawiać o książce "Wszystko oprócz prawdy" Gillian McAllister. Prawie jednogłośnie uznałyśmy, iż jest to książka, którą można przeczytać, bowiem czyta się ją szybko lecz równie szybko zapomina. Jest to lektura trzymająca w napięciu ze szczęśliwym zakończeniem, zdecydowanie na tzw. wakacyjne czytanie :).

Czerwcowe DKK

Utworzono: piątek, 13 wrzesień 2019

W poniedziałek 10 czerwca spotkałyśmy się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki aby wymienić wrażenia po przeczytaniu książki Michelle Obamy – "BECOMING. Moja historia."

Ze szczególnym zainteresowaniem prześledziłyśmy życie jednej z Pierwszych Dam Stanów Zjednoczonych. Jest to ciekawa i bardzo osobista historia, którą z całą pewnością warto przeczytać :)

Grudniowe DKK

Utworzono: poniedziałek, 31 grudzień 2018

W środę 12 grudnia na spotkaniu DKK  rozmawiałyśmy o książce „Człowiek tygrys”. Powieść to retrospekcja wydarzeń, które prowadzą do finału będącego początkiem opowieści. Okrutna zbrodnia wstrząsa życiem małego miasteczka, przyznaje się do niej młody chłopak. Powoli dowiadujemy się jakie wydarzenia doprowadziły to zbrodni. Bardzo ciekawa historia, którą szczerze polecamy  :)

Październikowe DKK

Utworzono: środa, 31 październik 2018

Kolejne spotkanie niemodlińskiego DKK odbyło się w środę 24 października. Rozmawiałyśmy o drugiej, wybranej przez nas na wakacyjną przerwę, książce „ Kobieta w oknie” A. J. Finn.
Pierwsza powieść tegoż autora, jak się okazało, wciągnęła nas bez reszty. Bardzo porywający thriller opowiada nam historię kobiety – Anny, która całymi dniami siedzi w domu obserwując sąsiadów. W książce nic nie było „oczywistą oczywistością” więc i zakończenie bardzo nas zaskoczyło, a być może i rozczarowało. Polecamy sprawdzić samemu :)

DKK na wrzesień :)

Utworzono: piątek, 28 wrzesień 2018

W czwartek  27 września spotkałyśmy się po wakacyjnej przerwie,  w ramach spotkań DKK w Niemodlinie. Tym  razem rozmawiałyśmy o pierwszej  książce  z cyklu „ Ogród Zuzanny” - Miłość zostaje na zawsze. Jest to barwna, lekka lektura, pełna życiowych sytuacji, w które uwikłani są główni bohaterowie, z historią miłosną w tle. Jako, że czytałyśmy ją prawie wszystkie w czasie wolnym czyli urlopowym, jednogłośnie uznałyśmy, iż  była to właściwa lektura na taką okoliczność :)

Barbara Kosmowska w bibliotece - DKK

Utworzono: wtorek, 19 czerwiec 2018

W piątkowe południe gościem naszej Biblioteki była Barbara Kosmowska, autorka książek dla dorosłych i młodzieży. Autorka opowiadała o swojej literaturze, jednocześnie zachęcając do zadawania pytań. Uczestnicy chętnie je zadawali, pytając między innymi o to: czy zdarzyło się pisarce w swojej pracy wykreślić fragment tekstu książki pod wpływem krytyki, czy wzoruje się na swojej osobie budując postaci swoich powieści? Także o to, czy trudniej pisać dla dorosłego czy młodego czytelnika i dlaczego woli pisać literaturę dla młodzieży? Na wiele, jak zauważyła autorka „mądrych pytań”, odpowiadał ciepło i z humorem, skupiając się na kilku wybranych przez siebie tytułach. Często nawiązywała do książki „ Samotni.pl” oraz innych swoich powieści, w tym najnowszej „Obronić królową”.

Na zakończenie spotkania, po serdecznych podziękowaniach za czas spędzony w miłej atmosferze, autorka wpisywała do książek dedykacje z autografem.