„Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”

W związku z wrześniowymi obchodami „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania” niemodlińska Biblioteka zachęca wszystkich rodziców do czytania swoim pociechom.

Czytanie dzieciom na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo, a przede wszystkim rozwija wyobraźnię i buduje więzi międzyludzkie. Głośne czytanie to cudowny sposób na wspólne spędzenie czasu i zbudowanie prawdziwej, trwałej więzi z dzieckiem.

Z okazji wydarzenia w Oddziale dla dzieci została przygotowana wystawa książek znanych i lubianych polskich autorów piszących dla najmłodszych pt.: „Polscy autorzy dzieciom”. Zapraszamy dzieci i rodziców do odwiedzenia biblioteki i wypożyczenia utworów naszych rodzimych autorów oraz do wspólnego rodzinnego głośnego czytania.

Warto czytać najmłodszym!!!