„Mała książka – wielki człowiek”

Przyjdź z dzieckiem do biblioteki i odbierz Wyprawkę Czytelniczą

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Niemodlinie zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym do udziału w projekcie realizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka — wielki człowiek”.
Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3–6 lat), które przyjdzie do naszej biblioteki, otrzyma w prezencie wyjątkową wyprawkę czytelniczą na dobry czytelniczy start. W Wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Udział w projekcie jest bezpłatny!

Wyprawki można odbierać od 2 września 2019 roku w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży oraz w filiach: w Grabinie, Graczach i Rogach.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.wielki-czlowiek.pl.

Jak przystąpić do projektu? Informacja dla rodziców.